Menu rozwijane dostarczyły profilki
Witamy serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży! Znajdziesz tutaj relacje z naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały. Być może Ty także skorzystasz z naszych pomysłów nic nie tracisz natomiast oszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej. Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

środa, 17 lipca 2013

Pałac Habsburgów w Żywcu - To trzeba zobaczyć...


Witamy Was serdecznie po dłuższej przerwie spowodowanej małą ilością wolnego czasu teraz jest go już trochę wiecej i pora zaktualizować zaległości na blogu:) Dziś zapraszamy Was do odwiedzenia z nami muzeum Żywieckiego Habsburgów. Wydawać by się mogło, że to małe muzeum, a jednak... Muzeum usytuowane w budynku Zamku Habsburgów. Zawiera bardzo wiele ciekawych eksponatów, z których każdy z osobna posiada własną ciekawą historię.


Jest tutaj także wystawa narzędzi tortur w której znajduje się wiele narzędzi, które każdy na pewno dobrze znał w owych czasach. Dziś już na szczęście pozostają jako czarny fragment historii średniowiecza a w miejscach, gdzie kiedyś odbywały się egzekucje stoi piękny ratusz i ogródek piwny z innego zaś można oglądać panoramę Żywca.
W zamku możemy obejrzeć dzieła malarskie, sprzęty użytkowe Habsburgów, komnaty mieszkalne wraz z całym wyposażeniem i opisem oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Przez całą podróż po zamku prowadzą nas elektroniczni przewodnicy opowiadający ciekawe zamkowe historie, wystarczy tylko nacisnąć przycisk wybrać język i można przenieść się w czasie do czasów świetności Zamku Habsburgów . Choć trudno nam opowiedzieć w szczegółach o każdym miejscu z osobna jedno musimy przyznać, że była to zaskakująca i bardzo ciekawa podróż. Każdy krok po pomieszczeniach muzeum przedstawia kolejne dziedziny życia miasta Żywca i okolic a także zwyczaje, rzemiosła, ubiory i dzieła.
Jest tutaj także przedstawiony szeroki rozdział z życia rodziny Habsburgów i wiele wiele innych ciekawych informacji. Polecamy  odwiedziny tego miejsca i gwarantujemy niezapomniane wrażenia. Odwiedźcie także kawiarnię rycerską na dziedzińcu zamku oraz Park Habsburgów. A tutaj kilka sekund z naszej wizyty uwiecznione na fotografiach. Miłego zwiedzania najlepsze pozdrowienia:)

Jeżeli Ci się podobało naciśnij Lubię to! pod postem lub udostępnij znajomym


POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE