Menu rozwijane dostarczyły profilki
Witamy serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży! Znajdziesz tutaj relacje z naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały. Być może Ty także skorzystasz z naszych pomysłów nic nie tracisz natomiast oszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej. Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

piątek, 29 maja 2009

Żywiec - Park Habsburgów tutaj pięknie jest o każdej porze...

Witam Was serdecznie dziś zapraszam do odwiedzin kolejnego z pośród wielu pięknych miejsc w Żywcu, mianowicie Parku Habsburgów w Żywcu.
MAPA DOJAZDU:
Park Zamkowy – dawny ogród zamkowy o powierzchni około 26 ha.
Jak pisze Andrzej Komoniecki w "Dziejopisie Żywieckim, "założony był włoską modą". Wyraźnie składał się z dwóch zespołów, jeden złożony z kwater i drugi z regularnie posadzonym drzewostanem. Przez pierwszy zespół przebiega kanał, który powstał w drugiej połowie XVIII wieku, z tego też okresu pochodzi altana zbudowana w formie Domku Chińskiego, z uwidocznionym ponad dachem herbem Wielopolskich - Starykoń.


Domek jest pozostałością dawnej architektury ogrodowej, murowany na rzucie ośmioboku i dwukondygnacyjny.
Na przełomie XIX i XX wieku park o układzie geometrycznym został przekomponowany w duchu angielskich założeń krajobrazowych, wtedy to wspomniany Domek Chiński znalazł się na wyspie. W latach 1930-1936 wprowadzono nowe elementy dekoracyjne, które projektowała Angielka Brenda Colvin, a realizowała ogrodniczka Kit Beckh.

Na osi głównej Pałacu powstała polana widokowa, założono okrągły basen z fontanną, pergole oraz półkoliste rozarium. Drewniane mostki nad kanałami zastąpiono kamiennymi, a na dziedzińcu zewnętrznym między Pałacem Habsburgów, a Starym Zamkiem wybudowano ozdobną, kutą z żelaza studnię, którą wykonał rzemieślnik żywiecki Julian Rybarski.- Materiał ze strony http://pl.wikipedia.org

W Parku znajduje się także Mini Zoo, które na pewno spodoba się Waszym dzieciom są tam przeróżne zwierzaki przez zabawne kurki z kolorowymi fryzurami, gęsi po pawie, koniki i inne ciekawe stworzenia.Bardzo przyjemne i ciekawe miejsce. Zaraz obok Zamku znajduje się także Park Miniatur również bardzo ciekawy nie będę wszystkiego streszczać trzeba po prostu iść i zobaczyć.


Polecam wszystkim odwiedziny tego przepięknego miejsca. Życzę udanego spaceru i zwiedzania z pozdrowieniami.
Dawid

POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE