Menu rozwijane dostarczyły profilki
Witamy serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży! Znajdziesz tutaj relacje z naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały. Być może Ty także skorzystasz z naszych pomysłów nic nie tracisz natomiast oszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej. Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

czwartek, 11 września 2014

Miejsce, które zatrzymało się w czasie - Piękny Zamek Sychrov w Czeskiej Republice...


Witam Was serdecznie po urlopie! Dziś zapraszam do odwiedzin Zamku Sychrov w Czeskiej Republice, który udało nam się zwiedzić jakiś czas temu. Na Sychrovie regularnie odbywają się wystawy i inne imprezy jest to wspaniały zamek, bardzo dobrze zachowany z mnóstwem ciekawych i interesujących eksponatów. A oto kilka sekund z życia tego miejsca uchwyconych na zdjęciach. Miłego zwiedzania...:
Wszystkie ściany w zamku są bardzo bogato zdobione drogocennymi obrazami, które jedynie można tam zobaczyć. Ich niepowtarzalność oraz historia tego obiektu są naprawdę bardzo zaskakujące oraz barwne. Najbardziej zabawną rzeczą jaką tam zobaczyłem był parawan księcia wokół wanny do kąpieli wyłożony zdjęciami całej rodziny. Było to dość zaskakujące. Książę chyba lubił jak rodzina na niego patrzy podczas kąpieli troszkę dziwne, ale prawdziwe ciekawa osobowość:). Jak to już w historii każdą sielankę zakończyć musi wojna, ale na szczęście mimo wichrowej przeszłości sprzed minionych lat zamek zachował się w idealnym stanie i nie został rozkradziony i wywieziony za granice.
Park otaczający obiekt przypomina park z książkowych baśni i jest równie barwny i piękny jak te ze szczegółami opisywane w bajkach, które nam czytano w dzieciństwie. Można tam także zobaczyć tresowane łowieckie ptaki, kolekcję broni oraz salę pamięci A. Dvořáka.
Zamek Sychrov zbudowany został w XV wieku, przebudowany zaś w XVI wieku. Wówczas jego właścicielem była rodzina Vartembergów, następnie ród Kyjovskich. W 1628 roku stał się własnością Albrechta Waldszteina. Kolejnym właścicielem dóbr w Sychrov, został w 1669 roku Vincent Lamotte de Frintropp, który kolejny raz przebudował zamek na niewielką barokową rezydencję otoczoną parkiem.
W 1740 roku nowym gospodarzem została rodzina Waldszteinów z Mnichowo Hradiszte, która to w 1820 roku sprzedała posiadłość marszałkowi austriackiej armii, księciu Karolowi Alainowi Rohanowi. W tym czasie nastąpił rozkwit zamku i znaczna jego przebudowa Zamek został urządzony stylu francuskiego romantyzmu.
Po śmierci Karola Alaina Rohana, przebudowę zamku w stylu neogotyckim dokończył jego syn, Kamil. Kolejna przebudowa miała miejsce w latach 1847-1862, kiedy to Kamil Rohan przebudował posiadłość . Powstały wówczas dwie wieże, kwadratowa oraz okrągła. Po śmierci Kamila Rohana, w 1892 roku, bratanek Kamila dokonał kolejnej przebudowy. W 1945 roku zamek został skonfiskowany rodzinie Rohanów, a w 1950 roku udostępniony zwiedzającym.
STRONA INTERNETOWA ZAMKU SYCHROV


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witamy na naszej stronie. Zapraszamy Cię do grupy Miłośników Gór i Podróży. Polub nas na facebooku, udostępniaj treści i dołącz do czytelników. Jeżeli chciałbyś otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach subskrybuj kanał. Napisz jak Twoje wrażenia. Pozdrawiamy☺

POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE