Menu rozwijane dostarczyły profilki
Witamy serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży! Znajdziesz tutaj relacje z naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały. Być może Ty także skorzystasz z naszych pomysłów nic nie tracisz natomiast oszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej. Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

czwartek, 18 kwietnia 2013

Sezon na rower otwarty. Jezioro Żywieckie okrążone...


Witam Was serdecznie dziś postanowiliśmy zrealizować z kolegą wczorajszy pomysł przejażdżkę na rowerach wokół Jeziora Żywieckiego. Pora odkurzyć rower i sprawdzić się po zimie. Pod znakiem zapytania była pogoda i kondycja ale co tam jak się dziś okazało od samego poranku jest rewelacyjnie no to ruszamy:).

Photo Photo Photo Photo

Wystartowaliśmy ok 10:30 spod Pomnika w Żywcu w kierunku Zarzecza stamtąd na zaporę w Tresnej. Udało nam się szybko i sprawnie dotrzeć na miejsce. Na Ul.Żywieckiej trochę wzmożony ruch, ale do Zarzecza dojechaliśmy szybko i bez najmniejszych komplikacji. Po krótkim czasie już byliśmy na Zaporze tam rozbiliśmy się na chwile i zrobiliśmy przystanek na posiedzenie i pogaduchę. Bardzo piękny dzień wydawało by się, że od jeziora powieje chłodem a tutaj wręcz odwrotnie powiewała bryza gorącego powietrza jak w środku lata.

Photo Photo Photo Photo

Co chwilę dojeżdżali nowi turyści to motocyklami to samochodami i zatrzymywali się na chwilę. Jest to chyba jedno z bardziej popularnych miejsc nad jeziorem. Sam przyznam, że średnio co 2-3 dni we wakacje tam jestem na przejażdżce bo bardzo je lubię. Jak widać na fotkach niezbyt ostatnio się nim interesują służby sprzątające ale co poradzić nic nowego. Przed wałem zapory i na całej długości brzegów jeziora pływa ogromna tafla brudu wszelkiej maści, butelek, drzwi z lodówek, gąbek, styropianu, patyków itp brud i smród a szkoda. W sumie nie dziwie się turystom, że mało przyjeżdża ich we wakacje, jak do jeziora strach wejść, a wszędzie jak na wysypisku. Raczej do aspektów promocyjnych tego miejsca tych elementów zaliczyć nie można. Ale cóż nie moja w tym głowa.

Photo Photo Photo Photo

Mimo wszystko uważam, że to bardzo ładna okolica otoczona przez góry na szczęście jeszcze zalesione nie to co reszta Beskidów, jak długo jeszcze? nie wiadomo, ale póki co warto się nim cieszyć. Każdemu wybierającemu się w to miejsce mógłbym także polecić wizytę na Górze Żar z lotniskiem oraz przejażdżkę do Porąbki. Też bardzo ładnie można w słoneczny dzień rozłożyć na brzegu koc i relaksować się nad jeziorem.

Photo Photo Photo

Mnie samemu udało się znaleźć dziś jedno ciekawe miejsce i jak będzie okazja zamierzam się tam wybrać. Udało nam się także zrobić także kilka zdjęć pooddychać świeżym powietrzem odrobinę się pogimnastykować na rowerze i naładować na trochę rozładowane po zimie akumulatory.

Photo Photo

Szczerze polecamy każdemu taką wycieczkę my już mamy test sprawności za sobą:) Co będzie następne pewnie Żar jak są chętni to pisać pojedziemy:) A tymczasem życzę Wam miłego wypoczynku i udanego opalania:)

Jeżeli Ci się podobało naciśnij Lubię to! pod postem lub udostępnij znajomym


Photo

POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE