WiTAJ

Witamy Cię serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży, znajdziesz tutaj relacje z rożnych naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały.Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej .Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

środa, 24 kwietnia 2013

Ciekawa inicjatywa studentów Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie - Zachęcam do lektury i pomocy w realizacji projektu.


Artykuł zamieszczony na prośbę studentów UŚ.

STRONA PROJEKTUArtykuł zamieszczony na prośbę studentów UŚ. Jest inicjatywą studentów etnologii oraz pedagogiki (terapia pedagogiczna i asystent osoby niepełnosprawnej). W projekcie stawiamy sobie kilka podstawowych celów, wierzymy jednak, że nowe będą się rodzić w naszych głowach w trakcie podejmowanych działań.

Pierwszym zasadniczym celem jest zebranie funduszy na zakup żywej owcy, którą początkiem maja powierzymy doświadczonemu bacy z Koniakowa. Ten, wraz z całym stadem, wyruszy w kilkumiesięczną wędrówkę łukiem Karpat, odtwarzając w ten sposób dawny sposób wypasu.

Uczestnictwo naszej owcy w redyku, może stać się doskonałym impulsem do rozmowy na temat budowania tożsamości lokalnej oraz wartości dziedzictwa kulturowego tego regionu. Owca w naszym przekonaniu może stać się także jednym z bardziej przyjaznych symboli naszego wydziału, który bardzo mocno związany jest ze Śląskiem Cieszyńskim i jego tradycjami (także ludowymi).

Metaforycznie, pod postacią owcy (nie zawsze czarnej), chcemy wskazać na istnienie takich osób, które na co dzień w ludzkim stadzie są niezauważane - osób niepełnosprawnych!

Chcemy mówić dla nich i o nich! A zaczynamy od najmłodszych. Niedawno powstała bajka (autorstwa Aleksandry Walczyk) poruszająca problematykę osób niepełnosprawnych „(Nie)zwykła owieczka”, która jako przedstawienie kukiełkowe zaprezentowana została dzieciom w różnych placówkach, m. in. w przedszkolach, czy w szpitalu na oddziale pediatrycznym.

Tym samym także chcemy zaproponować różnego rodzaju warsztaty. Zdajemy sobie sprawę, że o ile uda nam się zrealizować wszystkie zamierzone celem, to nasza owca będzie inna - kolorowa, ciekawa świata, odważna, obalająca stereotypy i łamiąca bariery.Owca multikulturowa! Czekamy na pomysły i pytania!

Nasz e - mail: owca.us@gmail.com lub blog: owca-us.blogspot.com

Poniżej podajemy numer konta dla osób, które chciały by wspomóc nasz projekt. W tytule przelewu proszę umieścić dopisek „owca”.

Nr konta: 75 1020 1390 0000 6102 0422 0786

Serdecznie zapraszamy

5 komentarzy:

 1. oooo... Cieszyn .. niedalekie miasto :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa inicjatywa :) Jako studentka UŚ chyba powinnam się nią bliżej zainteresować... :D

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Projekt bardzo ciekawy będę obserwował jego dalszy przebieg na razie mają już cześć zorganizowaną. Jeszcze trochę i owca ruszy na wycieczkę po Karpatach, trzeba tylko trochę wsparcia finansowego:) Sam chętnie wspomogę i zobaczę zdjęcia z jej podroży po świecie. Myślę, że będzie inspiracją dla dzieciaczków a artykuły ciekawe i warsztaty też:) Potrzeba zdjęć i opisów, ale koledzy po fachu na pewno sobie poradzą:)

   Usuń
  2. Jakby co mogą też liczyć na pomoc innych belfrów. Ja jestem za:D

   Usuń
 3. Wysyłajcie dalej z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Witamy na naszej stronie. Zapraszamy Cię do grupy Miłośników Gór i Podróży. Polub nas na facebooku, udostępniaj treści i dołącz do czytelników. Jeżeli chciałbyś otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach subskrybuj kanał. Napisz jak Twoje wrażenia. Pozdrawiamy☺

POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE