Menu rozwijane dostarczyły profilki
Witamy serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży! Znajdziesz tutaj relacje z naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały. Być może Ty także skorzystasz z naszych pomysłów nic nie tracisz natomiast oszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej. Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

środa, 24 kwietnia 2013

Ciekawa inicjatywa studentów Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie - Zachęcam do lektury i pomocy w realizacji projektu.


Artykuł zamieszczony na prośbę studentów UŚ.

STRONA PROJEKTUArtykuł zamieszczony na prośbę studentów UŚ. Jest inicjatywą studentów etnologii oraz pedagogiki (terapia pedagogiczna i asystent osoby niepełnosprawnej). W projekcie stawiamy sobie kilka podstawowych celów, wierzymy jednak, że nowe będą się rodzić w naszych głowach w trakcie podejmowanych działań.

Pierwszym zasadniczym celem jest zebranie funduszy na zakup żywej owcy, którą początkiem maja powierzymy doświadczonemu bacy z Koniakowa. Ten, wraz z całym stadem, wyruszy w kilkumiesięczną wędrówkę łukiem Karpat, odtwarzając w ten sposób dawny sposób wypasu.

Uczestnictwo naszej owcy w redyku, może stać się doskonałym impulsem do rozmowy na temat budowania tożsamości lokalnej oraz wartości dziedzictwa kulturowego tego regionu. Owca w naszym przekonaniu może stać się także jednym z bardziej przyjaznych symboli naszego wydziału, który bardzo mocno związany jest ze Śląskiem Cieszyńskim i jego tradycjami (także ludowymi).

Metaforycznie, pod postacią owcy (nie zawsze czarnej), chcemy wskazać na istnienie takich osób, które na co dzień w ludzkim stadzie są niezauważane - osób niepełnosprawnych!

Chcemy mówić dla nich i o nich! A zaczynamy od najmłodszych. Niedawno powstała bajka (autorstwa Aleksandry Walczyk) poruszająca problematykę osób niepełnosprawnych „(Nie)zwykła owieczka”, która jako przedstawienie kukiełkowe zaprezentowana została dzieciom w różnych placówkach, m. in. w przedszkolach, czy w szpitalu na oddziale pediatrycznym.

Tym samym także chcemy zaproponować różnego rodzaju warsztaty. Zdajemy sobie sprawę, że o ile uda nam się zrealizować wszystkie zamierzone celem, to nasza owca będzie inna - kolorowa, ciekawa świata, odważna, obalająca stereotypy i łamiąca bariery.Owca multikulturowa! Czekamy na pomysły i pytania!

Nasz e - mail: owca.us@gmail.com lub blog: owca-us.blogspot.com

Poniżej podajemy numer konta dla osób, które chciały by wspomóc nasz projekt. W tytule przelewu proszę umieścić dopisek „owca”.

Nr konta: 75 1020 1390 0000 6102 0422 0786

Serdecznie zapraszamy

POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE