Menu rozwijane dostarczyły profilki
Witamy serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży! Znajdziesz tutaj relacje z naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały. Być może Ty także skorzystasz z naszych pomysłów nic nie tracisz natomiast oszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej. Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

wtorek, 1 czerwca 2010

Skuterkiem na Słowację Lipiec 2009

MAPA TRASY


Wyświetl większą mapę
Nasza kolejna wyprawa skuterowa rozpoczęła się od wyjazdu z Żywca około godziny 9:00 w kierunku Korbielowa. Przejechaliśmy przez granicę dojechaliśmy do Orawskiej Polhory i Namestova z pięknym czystym jeziorem Orawskim (35km2 ). W pobliżu można odwiedzić skansen i port z którego można wypłynąć w rejs, tam zrobiliśmy chwilkę postoju na śniadanie i kawę . Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy dalej, kolejno mijaliśmy Babin i Orawski Podzamok z jednym z najpiękniejszych bogactw kulturowych Słowacji, miejscowym zamkiem na skale. Jeśli ktoś byłby zainteresowany całe zwiedzanie zamku kosztuje ok. 7 € bilet dla dorosłych, natomiast bilet dla dzieci studentów i emerytów 4 € - czynne codziennie od 8:30 – 17:30.

NASZA GALERIA

Z Orawskiego Podzamoku dalsza jazda w drogę powrotną do domu przejeżdżając przez Horną Lechotę spotkaliśmy jeszcze miejscowych flisaków organizujących spływy Orawą spod Zamku Orawskiego dowiedzieliśmy się, że cała przeprawa trwa ok godziny i kosztuje jakieś 20 € od osoby. Na prawdę super zabawa warto skorzystać bo każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń. Niestety z powodu psującej się pogody musieliśmy się spieszyć z powrotem. Teraz już tylko pozostała droga powrotna, podczas której jak na złość się rozpogodziło…a mogliśmy zostać…:)Ale jeszcze nie raz tam wrócimy, tym razem żaden deszcz nie będzie straszny.

POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE