Menu rozwijane dostarczyły profilki
Witamy serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży! Znajdziesz tutaj relacje z naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały. Być może Ty także skorzystasz z naszych pomysłów nic nie tracisz natomiast oszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej. Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

niedziela, 29 stycznia 2017

Riegrova Stezka - Podspálov - Semily - Dziś zapraszamy cię na super wycieczkę po pięknym Czeskim Raju przeczytaj relację później sam będziesz chciał pojechaćWakacyjny spacer po Riegrovej Ścieżce w Spálovie - Dołącz do nas i odkryj z nami cuda natury Czeskiego Raju.   


Pewnego wakacyjnego pięknego poranku podczas naszych eskapad po Czeskim Raju, wybraliśmy się znowu na wycieczkę. Tym razem, aby odkryć dotychczas nieznane nam miejsce . Że nie potrafimy wysiedzieć w domu przy telewizorze i marnowaniu czasu postanowiliśmy wybrać się z domu i odkryć uroki pobliskiej trasy, którą wszyscy nam polecali. Mowa o Riegrovej Stezce.

Przechód wzdłuz rzeki Izery na Riegrovej Stezce


Pomysłem zarazili nas miejscowi mieszkańcy oraz nasza wspaniała ciocia Marysia, mieszkająca nieopodal. Pozdrawiamy ją serdecznie i ślemy całusy. Jak to rzadko bywa we wakacje, wstaliśmy rano i zjedliśmy śniadanie. Po porannej kawie i obgadaniu planu, co gdzie i jak plecak ciach na plecy prowiant i w drogę. Po półgodzinnym marszu i przemierzeniu jednego ze wzgórz, w miejscowości Spálov w Czeskim Raju. Zeszliśmy szlakiem do drogi głównej u podnóża góry do miejscowości Podspálov. Podczas naszego spaceru rozglądałem się po lesie i udało mi się wypatrzeć coś błyszczącego w krzakach. Wszedłem w las i znalazłem pewną pozostałość po dawnych czasach. Najprawdopodobniej jeszcze z czasów, gdy można było wejść w głąb skalnego zwaliska znajdującego się w środku wzgórza. Czyżby dawni speleolodzy? Chyba tak?

 Kopułka lampy karbidowej znaleziona w Spálovie w  lesie obok zwaliska

Tym razem znalazłem w lesie elementy lampy górniczej na karbid, które czekały na znalazcę zapewne bardzo długo. Oczywiście znalezisko zabrałem ze sobą przekazałem do kolekcji wujkowi bo jest fanem staroci. Bardzo się ucieszył pamiątka naszej wycieczki powędrowała do lampy, którą jako ozdobę trzyma na swojej honorowej półce w altanie przed domem. Oczywiście jak zwykle Dawid zawsze coś znajdzie śmiała się Madzia z ciocią, nawet blaszak w nocy na chodniku mu nie umknie...

Kiedy już byliśmy na dole i zeszliśmy, aż pod sam Hotel Pod Spálovem. Ruszyliśmy w dotychczas nieznaną nam trasę wzdłuż Riegrovej Ścieżki. 


Rzeka Izera ciągle pogłebiajaca swoje skalne koryto

 Była to dla nas pierwsza wizyta, w tym miejscu i byliśmy bardzo ciekawi, co spotkamy na trasie czy faktycznie jest tak ładnie jak nam mówiono.

Polecamy każdemu , kto ma przyjemność przebywać w krainie Czeskiego Raju na wakacjach. Bardzo piękne widoki Kochani. Można by tam chodzić codziennie i podziwiać uroki pięknej przyrody i nie da się tym znudzić. Na skałkach w okolicy można także spotkać wielu alpinistów zawieszonych nad korytem Izery.


Rzeka Izera jej kalne oblicze po odpadach deszczu
  

Płynie Izera płynie po Czeskiej krainie zobaczyła Spálov pewnie go nie minie
 

Nas za każdym razem zachwyca piękno Czech i nigdy nie możemy się nim nacieszyć do końca. A co zobaczyliśmy na trasie, zobaczcie sami. Miejsce początku szlaku znajduje się na styku 2 rzek Kamienicy i Izery.  

Styk rzek Kamienicy i Izery Po drodze napotkacie Wodną elektrownię w Podspalovie;

Stara elektrownia wodna Spálov - Semily
Elektrownia wodna na Podspálovie - Semily

Żródło Antala Staska;


Źródło Antala Staska w lesie na Riegrovej Stezce


Tunel wyryty w skale przez który przechodzisz, aby pójść dalej;

 Tunel wyryty w skale na Riegrovej Stezce Podspálov - Bitouhov 

I  po dłuższym marszu trasa zaczyna się kończyć
Ostatni kawałek trasy Riegrovej StezkiDziewczyny na Riegrovej Stezce Podspalov- Bitouchov

oraz inne ciekawe okazy natury ożywionej i nie ożywionej :"


 
Las na Riegrovej Ścieżce Spálov - Semily

Podobały ci się nasze zdjęcia? Jeżeli już tu doszedłeś zdradzimy ci jak tam dojechać:D Otóż jak zrobić to najłatwiej hmm...

Bozkowskie dolomitowe jaskinie wspaniały cud natury odkryty przez dzieci

Spakuj plecak i zabierz najważniejsze rzeczy, pojedź do Cieszyna przejdź przez granicę na stację kolejową - Ceske Drahy. Tam kup w okienku bilet na pociąg w dwie strony (będzie taniej). Pani w okienku powiedz, że chciałbyś bilet do Spálova. Za około 5,5 godziny będziesz na miejscu...Zaraz przy wejściu na szlak. Fajny pomysł? Jeżeli podoba Ci się nie zapomnij kliknąć reklam i polubić nas na facebooku. Polecamy ci także naszą kolejną wycieczkę do miejscowości nieopodal, jeżeli już tutaj dojechałeś...


 Dowiedz się gdzie kliknij w linkZaglądaj do nas pozdrawiamy

POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE