Witamy Was serdecznie dziś zapraszamy do przeczytania naszej relacji z wizyty w Praskim ZOO. To wspaniałe miejsce to dom dla wielu zwierząt z całego świata, których nigdzie indziej nie zobaczycie. Czekają na Wasze odwiedziny a także wsparcie finansowe. Udało nam się tam pojechać dzięki pomysłowi cioci Marii oraz wujka Zdenka. To dzięki nim mieliśmy okazję spędzić bardzo miło czas, oraz zwiedzić wspaniałe ZOO w Pradze. Areał całego ZOO jest bardzo zajmujący, trzeba kilku ładnych godzin, aby zwiedzić każde ciekawe miejsce. Można też łatwo się zgubić. Nie zapomnijcie przed wizytą naładować telefonów i włączyć roamingu.
Oto mapa ZOO dla Was oraz więcej informacji na stronie www ZOO w Pradze - Prague ZOO website:Click me to visit Prague ZOO website:
Koń Przewalskiego (Equus przewalski) – ssak z rodziny koniowatych, współcześnie jedyny dziko żyjący gatunek koni.
Gatunek ten został nazwany na cześć Nikołaja Przewalskiego, który w 1879 r. zebrał materiały badawcze, na podstawie których opisał to zwierzę w 1881 roku. Wiele koni Przewalskiego zostało schwytanych na początku XX wieku i umieszczonych w ogrodach zoologicznych.
Oto mapa ZOO dla Was oraz więcej informacji na stronie www ZOO w Pradze - Prague ZOO website:
Click me to visit Prague ZOO website:
Jak tam dojechać kochani?
Tak samo jak opisałem to w poście: ,,Wycieczka dla prawdziwych koneserów - Muzeum unikatowych motocykli Jawa w Borku Pod Troskami w Czeskim Raju" - wystarczy cofnąć dwa posty do tyłu i macie wszystko co potrzeba tylko tym razem zamawiacie bilet do Pragi i po około 6 godzinach w ekspresie jesteście na miejscu. Co bym polecił to najlepiej załatwić sobie ze 3 dni minimum na zwiedzanie tego wspaniałego jakże malowniczego miasta. Uwierzcie mi na na prawdę warto a bilet do Pragi to około 100 zł tak, że dla chcącego nic trudnego. Co udało nam się tym razem obejrzeć zobaczcie sami. Miłego zwiedzania. Z Pozdrowieniami Dawid i Magda;)
Niedźwiedź polarny niedźwiedź biały (Ursus maritimus) – gatunek dużego ssaka drapieżnego z rodziny niedźwiedziowatych, zamieszkującego Arktykę. Jest drapieżnikiem szczytowym w zasięgu swojego występowania. Grube futro i warstwa tłuszczu chronią go przed zimnem. Włosy tworzące sierść niedźwiedzia są półprzezroczyste; sierść jako całość ma zazwyczaj kolor biały lub kremowy, przez co umożliwia zwierzęciu dobry kamuflaż. Skóra ma barwę czarną. Niedźwiedź polarny ma krótki ogon i małe uszy, co pomaga mu redukować utratę ciepła. Stosunkowo mała głowa i długie, zwężające się ku tyłowi ciało nadają mu opływowy kształt przydatny do pływania. Jest ssakiem prowadzącym niemal morski tryb życia, potrzebującym do przetrwania jedynie kawałka pływającego lodu i żywności znajdowanej w wodzie, oraz miejsca do urodzenia i odchowania młodych. Jego systematyczna (łacińska) nazwa Ursus maritimus oznacza „niedźwiedź morski”. Przystosował się do życia na lądzie, morzu i lodzie.
Naukowcy i klimatolodzy uważają, że zanikanie lodu morskiego w wyniku globalnego ocieplenia może być znaczącym czynnikiem zmniejszającym możliwości przetrwania tego gatunku jeszcze w ciągu XXI wieku[3][9]. Systematyczne badania prowadzone przez International Union for the Conservation of Nature w latach 2005-2009 wykazały, że w 8 z 19 znanych subpopulacji niedźwiedzia polarnego liczba osobników spadła, w 1 wzrosła a w 3 była stała. Brak jest danych wystarczających do zaklasyfikowania pozostałych siedmiu.
Emu zwyczajne, emu – gatunek nielotnego ptaka z rodziny emu, będący jedynym żyjącym gatunkiem w obrębie rodzaju Dromaius. Jest największym ptakiem tubylczym w Australii i drugim pod tym względem na świecie.
Emu (Dromaiinae) – podrodzina ptaków z rodziny kazuarowatych (Casuariidae).
Tygrys azjatycki, tygrys(Panthera tigris) – gatunek dużego, drapieżnego ssaka łożyskowego z rodziny kotowatych (Felidae), największy z żyjących współcześnie[8] czterech wielkich, ryczących kotów z rodzaju Panthera, jeden z największych drapieżników lądowych – wielkością ustępuje jedynie niektórym niedźwiedziom. Dorosłe samce osiągają ponad 300 kg masy ciała przy ponad 3 m całkowitej długości. Rekordowa masa ciała samca tygrysa syberyjskiego wynosi 423 kg[9]. Dobrze skacze, bardzo dobrze pływa, poluje zwykle samotnie. Dawniej liczny w całej Azji, zawsze budzący grozę, stał się obiektem polowań dla sportu, pieniędzy lub w odwecie – z powodu zagrożenia, jakie stanowi dla ludzi i zwierząt hodowlanych. Wytępiony w wielu regionach, zagrożony wyginięciem, został objęty programami ochrony. Największa dzika populacja żyje w Indiach. W niektórych regionach Indii tygrysy są uważane za zwierzęta święte.
Surykatka (Suricata) – rodzaj ssaka z rodziny mangustowatych (Herpestidae)
Zapraszamy znowu na naszego bloga niebawem kolejne relacje...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Witamy na naszej stronie. Zapraszamy Cię do grupy Miłośników Gór i Podróży. Polub nas na facebooku, udostępniaj treści i dołącz do czytelników. Jeżeli chciałbyś otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach subskrybuj kanał. Napisz jak Twoje wrażenia. Pozdrawiamy☺