Menu rozwijane dostarczyły profilki
Witamy serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży! Znajdziesz tutaj relacje z naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały. Być może Ty także skorzystasz z naszych pomysłów nic nie tracisz natomiast oszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej. Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

czwartek, 23 kwietnia 2015

Wycieczka dla prawdziwych koneserów - Muzeum unikatowych motocykli Jawa w Borku Pod Troskami w Czeskim Raju
Witam Was serdecznie. Dziś zapraszam wszystkich miłośników dwóch kółek do obejrzenia zdjęć z wystawy unikatowych motocykli, które sfotografowałem w zeszłym roku podczas naszej wizyty w muzeum w Czeskim Raju w Borku Pod Troskami Maszyny zachowane w kapitalnym stanie, uważam, że większość spokojnie jeszcze by się nadawała na przejażdżkę. Jak tam dojechać już Wam mówię. Dla wszystkich zainteresowanych droga nie jest skomplikowana. Najpierw wsiadamy do autobusu do Bielska Białej na miejscu wysiadamy i wsiadamy do autobusu na płycie dworca PKS jadącego do Cieszyna lub łapiemy z przystanku busa do Cieszyna. Z Cieszyna ruszamy do czeskiego Cieszyna piechotą na stacje kolejową. Podchodzimy do kasy i mówimy: ,,Jizdenku z Ceskeho Tesina do Dolniho Bousova prosim ,,lub do Turnova,, - Dikujem mnohokrat" i już Pani drukuje dla Ciebie bilet na wycieczkę:)

MAPA TRASYDEDYKACJA DLA FANÓW 2 KÓŁEK ODEMNIE:OBSŁUGA ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW W CZECHACH :

Na końcu naciskamy Vyhledat Później na peron wskakujemy do ekspresu Jan Perner i ruszamy na naszą wycieczkę. Proponował bym wyjazd kilkudniowy bo w ciągu jednego dnia trudno się uwinąć a kraina jest naprawdę piękna i pełna atrakcji. Dojazd w porównaniu do naszych klekotów torowych jest bardzo wygodny pociągi ekspresowe z klimatyzacją sama przyjemność z podróży. Ja jako miłośnik Czeskich wycieczek mogę powiedzieć z czystym sercem, że nigdy nie chce mi się stamtąd wracać. Czemu przekonajcie się sami i pojedźcie do Czeskiego Raju...Życzę Wam miłej podróży i wspaniałych wrażeń.

Jak już będziecie na miejscu możecie zobaczyć piękne motocykle z kilku dekad o mniej lub bardziej nowoczesnym wyglądzie. W muzeum można także spotkać inne charakterystyczne rzeczy pochodzące z czasów świetności tych maszyn. Stację paliw i inne z okresu, w których motocykle te królowały na szosach Europejskich dróg.


WŁĄCZ POKAZ SLAJDÓW:

Dla mnie to była wspaniała wycieczka przypomniała mi o dawnych czasach, w których byliśmy ,,nieśmiertelni" mając po 16 lat jeżdżąc dosłownie wszędzie różnymi maszynami takimi jak Komar, Romet później ETZ 250, Jawa 250 z 62 r, CŻ, SHL czy Jawa Twin Sport 350. Cud, że nikomu nic się nie stało... Co nam towarzyszyło to brak strachu hałas naszych maszyn i siwa chmura z tłumika z mieszanki benzyny z olejem. Kto wiedział ile nalać oleju wszystko było na oko a później siwy dym:)

To były czasy chyba każdy pamięta swojego pierwszego Komara czy Jawkę?...Szkoda, że czas tak szybko leci chętnie bym wrócił do tych dat. Jedno co jest pewne miłość do motorów jest jak nieuleczalna choroba z którą żyje się do końca życia...Tymczasem zapraszam do polubienia na facebooku bloga Miłośnicy Gór I Podróży

Klikając w reklamy w pasku bocznym i pod postami na stronie wspomagacie cele dobroczynne. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na fundacje zajmujące się pomocą chorym i biednym ludziom. Jedno kliknięcie to naprawdę niewiele za kilka godzin mojej pracy.
Zachęcam do klikania.

Z Pozdrowieniami Dawid

POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE