Menu rozwijane dostarczyły profilki
Witamy serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży! Znajdziesz tutaj relacje z naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały. Być może Ty także skorzystasz z naszych pomysłów nic nie tracisz natomiast oszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej. Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

niedziela, 13 lipca 2014

Tymczasem na Podbeskidziu trwa drugi dzień militarnej Operacji Południe...


Główną atrakcją "Operacji Południe" są dynamiczne pokazy maszyn, które na co dzień można oglądać stojące nieruchomo w muzeach. Wszystkie pojazdy są własnością prywatną pasjonatów, którzy wielkim nakładem środków i energii zdobyli je, odrestaurowali i utrzymują w stanie umożliwiającym jazdę.


Dla tych, na których ryk silników i spaliny nie działają zbyt dobrze czekają obozowiska grup rekonstrukcji historycznej. Każda z nich wciela się w żołnierzy różnych armii, a niektóre precyzyjnie rekonstruują jednostki z danego okresu historii wojskowości. Na Błoniach spotkaliśmy m.in. członków oświęcimskiej grupy Fortunate Sons, wcielających się w żołnierzy amerykańskich, z okresu wojny w Wietnamie. - Ekwipunek z tamtego okresu zdobywaliśmy od 2008 roku. Część przedmiotów, którymi się posługujemy to repliki. Wiele z rzeczy wystawionych w obozie jest jednak autentyczna - powiedzieli uczestnicy. Podobnie jest w przypadku innych grup, wśród których są żołnierze amerykańscy z okresu wojny w Iraku, "Niemcy" z okresu II wojny światowej czy "Rosjanie" posiadający stroje i ekwipunek, którym wojska radzieckie, a potem rosyjskie posługiwały się w Afganistanie, a później w Czeczenii.

Jeżeli Ci się podobało naciśnij Lubię to! pod postem lub udostępnij znajomym


Od MIŁOŚNICY GÓR - http://turystykawbeskidach.blogspot.com -


Źródło: http://www.bielsko.biala.pl/reportaze/27430/miasto-pod-ostrzalem

POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE