Menu rozwijane dostarczyły profilki
Witamy serdecznie na stronie Miłośników Gór i Podróży! Znajdziesz tutaj relacje z naszych wycieczek z kraju i zagranicy, zdjęcia, filmy, mapy i inne przydatne materiały. Być może Ty także skorzystasz z naszych pomysłów nic nie tracisz natomiast oszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli strona Ci się podoba a wpisy, które przeczytałeś były pomocne skomentuj je i polub nas na Facebooku - w okienku po prawej. Zaglądaj do nas, nie zapominaj o klikaniu w reklamy pod postami i w pasku bocznym. Do zobaczenia!...

czwartek, 29 marca 2012

Wiosna ach wiosna... - Najwyższy czas wyruszyć w góry...W planie Wielka Racza i Rycerzowa.Wiosna ach wiosna i pora na nowe wycieczki górskie w tym sezonie...Niestety w górach nadal duże ilości śniegu i pewnie większość szlaków zasypana i ciężka do przejścia.

Na szczęście nie jest źle i z dnia na dzień pozostaje go coraz mniej i myślę, że już w połowie kwietnia będzie pięknie i tylko pozostaną miejscowo jego ilości śladowe na górskich trasach. Wtedy korzystając z pięknej słonecznej pogody można wyruszyć na wycieczkę w góry, w bardzo dobrych warunkach.

I ja właśnie czekam tylko na tą okazję. Tym razem planuję 2 dniową wycieczkę na Wielka Raczę 1236 m n.p.m. i Rycerzową 1120 m n.p.m. . Start o wczesnym poranku z dworca PKP w Żywcu pociągiem do Zwardonia, stamtąd po porannej kawie w pobliskiej stołówce i przejrzeniu mapy ruszamy w drogę.
Nasz kierunek Wielka Racza Cala droga oczywiście z przerwami bo nie można szaleć po zimowym zastoju niektórych;)Czas marszu około 4.45 godz, ale to już zależy od kondycji i towarzystwa które pójdzie. Myślę, że tolerancja wyjdzie gdzieś ok +/- 1 godzina. Ale to już się okaże w trasie. Po drodze oczywiście także będziemy się wdrapywać na Kikulę i tu okaże się kogo trzeba będzie wnieść, a kto wyjdzie sam na szczyt;)Ta góra to chyba najlepszy sprawdzian wytrzymałości.

Stąd jeszcze daleko do Wielkiej Raczy, ale już trasa trochę łagodniejsza. Nie ma się co załamywać, rozgrzewka na wiosnę jak się patrzy. Później już tylko pozostanie trudne podejście pod schronisko na Wielkiej Raczy gdzie zdecydujemy co robimy dalej, czy idziemy na Rycerzową czy zostajemy na Wielkiej Raczy na noc.


Jeżeli pójdziemy dalej Z Wielkiej Raczy do Rycerzowej musimy dodać do drogi około 5 godzin.

Bacówka na Rycerzowej:

Zawsze najtrudniej jest wyjść na szczyt ale motywować można się także tym, że z tego miejsca już z górki w obie strony:)

Następnego dnia rano w schronisku śniadanie, chwila na relaks i ruszamy w dalszą drogę ale już powrotną. Z której strony będziemy schodzić jeszcze nie wiadomo. To już zależy od warunków pogodowych, ale coś zdecydujemy na pewno. wycieczka będzie miała na celu aby każdy zobaczył jak najwięcej . Tym samym powrót najprawdopodobniej będzie innym szlakiem. Cała trasa jest bardzo malownicza a z Wielkiej Raczy widoki też bardzo ładne. Kto będzie miał ochotę przyjrzeć się wszystkiemu z góry może wyjść na wieże widokową. A zmęczeni mogą sobie usiąść i odpocząć w schronisku. Koncepcja następnego dnia należy już do nas i coś zaplanujemy na pewno. Jeżeli są chętni pisać:) Do zobaczenia niebawem na szlakach i w schronisku...

POLECANE!!! ZAMÓW PROFESJONALNĄ KSIĘGĘ HACCP ORAZ SZKOLENIE